Drogambulancia Alapítvány

VAN SEGÍTSÉG A SZERTELENSÉGHEZ!

Célunk, hogy minék többen ismerjék fel még időben, hogy segítségre van szükségük, illetve, hogy még több gyerekhez jusson el üzenetünk, az, hogy a Tudás, életet menthet! „Furcsa ezt belátni, de ha nem ismertem volna meg ezt a helyet, akkor már nem élnék.” „Itt olyan dolgokat tudok megosztani, amit otthon soha, senki nem hallott meg.” „Még, ha kint a világ is omlik éppen össze és agyvérzést kapok a sok stressz miatt, ide betérve átjár a mindent átható nyugalom.” „Ezelőtt mindennap füveztem, nem is terveztem letenni. Sohasem gondoltam volna, hogy egyszer azt mondom: már három hónapja tiszta vagyok.” „Amióta a csoportba járok, nem ittam egy kortyot sem és nem hiányzik. Otthon érzem magam. Rég nevettem már őszintén, de a sorstársak között ez is sikerült.” „Azt hiszem most találtam meg azt a közösséget, ami számomra működőképes lehet és fejlődhetek.” A fentieket klienseink mondták. Ezek azok a mondatok, melyek összefoglalják munkánk eredményességét. Már nem csak a struccunk tudja, hogy jobb szembenézni a problémákkal, mint úgy tenni mintha nem létezne. Ma már bármilyen függőséggel (viselkedés, gyógyszer, szerencsejáték, dohányzás, alkohol, drog) fordulhatnak hozzánk. És miért fontos szembenézni a problémákkal? Mert a gyerekeink is komoly veszélynek vannak kitéve. A filmekben látott jelenetek - drogot árul az iskolába járó diák - ma már nem csak egy filmjelenet, amire legyinthetünk, és azt mondhatjuk, hogy ez minket nem érint. Dehogynem. Ezt támasztja alá egy 2019 év végi ESPAD kutatás is, amely szerint a 9-10. évfolyamos diákok 28 %-a használt már valamilyen drogot. Kérjük, gondoljanak ránk, amikor rendelkeznek! Köszönjük!

Adószám:
18401712-1-05

A nyomtatható 1%-os nyilatkozat letöltése
Jelenleg a szervezetnek ezen az oldalon nincs aktív adománygyűjtése! Nézd meg a szervezet weboldalát vagy keress rá hasonló tevékenységű gyűjtésekre itt:
Keresés

Szervezet hivatalos neve:
Drogambulancia Alapítvány

Szervezet rövid neve:
Drogambulancia Alapítvány

Szervezet adószáma:
18401712-1-05

Honlap:
http://www.drogambulancia.hu/

Facebook oldal:
https://www.facebook.com/drogambulanciaalapitvanymiskolc

Youtube oldal:
https://www.youtube.com/channel/UCe_jaG-OR1UVII4ztz-kovQ

A szervezet e-mail címe:
[email protected]

Bankszámlaszám:
54500181-10000434-00000000

Közhasznú jogállás:
igen

A szervezet telefonszáma:
46431 310

A szervezet címe:
3529 Miskolc, Csabai kapu 9-11.

Tevékenységi kör:
Alkoholprobléma kezelése

Tevékenység leírása:

 Míg 2020-ban 95 új kliens érkezett hozzánk, addig 2021-ben már 136, 2022-ben 192 új kliens kért tőlünk segítséget, 2023-ban pedig ez a szám 339-re nőtt. Tavaly ennyi új kliens fordult hozzánk szenvedélybetegségével!  

Rendszeres csoportfoglalkozások:  

 „Ne játszmázzunk, ha függő van a családban!” konzultációi/csoportfoglalkozás hozzátartozók számára.  

Képzőművészeti foglalkozások szülőknek és gyermekeiknek. 

Képzőművészeti csoportok (korongozás, festés, pólófestés stb.) klienseink számára

Józanság csoport alkohol betegek számára  

Csoportfoglalkozás a metadonosok számára  

Megelőző-felvilágosító csoport  

A Drogambulancia Alapítvány az alábbi tevékenységeket látja el: 

  • Drogbetegek ambuláns ellátása (ártalomcsökkentés)  
  • Elterelő kezelés (hatósági eljárás)
  • TÁM-PONT Szenvedélybetegek Alacsonyküszöbű szolgáltatása 
  • TÁMOGAT-LAK Szenvedélybetegek Közösségi Ellátása
  • Prevenciós előadások
  •   II. Szociális szolgáltatások

    II/1. TÁM-PONT Szenvedélybetegek Alacsonyküszöbű szolgáltatása: A Drogambulancia Alapítvány működteti a drogambulanciát, mint magas küszöbű egészségügyi szolgáltatást. Az ambulanciát felkeresők részéről gyakran merül fel igényként az anonimitás, amit az ambuláns ellátás a finanszírozás miatt nem tud biztosítani. Ezen kliensek részére fel tudjuk ajánlani az alapítvány alacsonyküszöbű szolgáltatását, ezáltal ők sem maradnak ellátatlanul.

    Az alacsonyküszöbű kifejezés arra utal, hogy nem támasztunk magas követelményeket az igénybe vevőkkel szemben, a szolgáltatás igénybevételének szinte nincs feltétele. Az ellátás során nincsenek szigorú elvárások, terápiás szerződések, nem követelmény az absztinencia, a betegbiztosítási (TAJ) kártya, a szolgáltatást igénybe vevő akár nevének közlése nélkül is kaphat segítséget.

    Célunk a szenvedélybetegség által okozott ártalmak csökkentése, az életet veszélyeztető helyzetek elhárítása, valamint az életmódváltás elindítása segítése, az ellátás az anonimitást és az önkéntes igénybevétel lehetőségét biztosítja. A szolgáltatást igénybevevők életkorát tekintve, korhatár nincs az ellátást illetően.

    Felvilágosító előadásokat, interaktív beszélgetéseket, drogprevenciós műhelymunkákat tartunk számukra. 

    II/2. TÁMOGAT-LAK Szenvedélybetegek Közösségi Ellátása

    2008. szeptember 01-től biztosítunk szenvedélybetegek részére közösségi ellátását, elsősorban illegális kábítószer fogyasztóknak, de szolgáltatásainkat igénybe vehetik olyanok is, akiknek alkohol problémájuk van, vagy viselkedési addikcióban (pl. játékszenvedély) szenvednek.A szolgáltatás Miskolc városában érhető el.

    Ez az ellátás a szenvedélybetegek számára komplex, hosszú távú, közösségi alapú gondozás, az ellátottak otthonában, illetve lakókörnyezetében. 

     

    Mire gyűjt:

      Alapítványunk merőben új utat választott, amikor „házhoz hívjuk a fiatalokat”. Programunk keretében havonta négy-öt alkalommal, alkalmanként 120 percben tartunk prevenciós előadásokat/foglalkozásokat. Tapasztalataink szerint rendkívüli az igény mind az oktatási intézmények, mind a tanulók részéről az információra, a szakszerű tájékoztatásra. A tudás, a tájékozottság ugyanis életet menthet.  Ezeken a foglalkozásokon a diákok mindent megtudhatnak a szenvedélybetegségről, a drogok, az alkohol, gyógyszerek és a túlzásba vitt energiaitalok fogyasztásának hatásairól.   A diákok kérdéseiből egyértelművé vált az, amit eddig is sejtettünk, hogy nagy a baj, és a tizenévesek nagy része úgy próbálja ki, vagy fogyasztja – akár rendszeresen- a kábítószereket, az alkoholt és a nyugtató hatású gyógyszereket, energiaitalokat, hogy egyáltalán nincsenek tisztában annak hosszú távú, káros következményeivel.  És azt is tapasztaljuk, hogy a fiatalok egyre inkább magukra maradnak. Nem tudnak, vagy nem mernek őszintén kérdezni, és őszinte válaszokat sem kapnak, pedig a fiatalok komoly veszélynek vannak kitéve.  

    Hisszük, hogy ezekkel a látogatásokkal/előadásokkal egyrészt megelőzhető, hogy ők is drog-, alkohol- vagy gyógyszerfüggőkké váljanak. Másrészt, ha megismerik Ambulanciánkat, az itt dolgozókat, akkor a későbbiekben már tudják honnan, hol kell segítséget kérni. 

    2023-ban több mint ezer gyerek ismerhette meg a Drogambulanciát, az itt dolgozókat, de több külső helyszínen, iskolában voltunk, illetve leszünk előadást tartani. 

      Így írtak rólunk a kazincbarcikai Szalézi Gimnázium facebook oldalán:

      „Tabuk nélkül a drogokról, az alkoholról, a gyógyszerekről.” 

    A miskolci Drogambulancián jártak szalézis diákok, hogy megismerkedjenek az intézmény működésével, és tudják, hová kell fordulni, ha esetleg egy barátjuk, diáktársuk drogproblémával vagy más függőséggel küzd. Az ambulancia elhivatott munkatársai örömmel fogadták a tanulókat. Megmutatták az ambulanciát, majd egy másfél órás kötetlen beszélgetés kezdődött, hiszen diákjaink mindent tudni akartak mind a szakmával, mind a függőségekkel, mind pedig az intézmény életével kapcsolatban, a szakemberek pedig közérthetően válaszoltak a kérdésekre. A diákok egész másra számítottak; tartottak a helytől, sokkal inkább egy betegekkel teli helyet képzeltek el. Az ambulancia - szakembereivel együtt- viszont rendkívül barátságos és nyitott hely.”  Bár normál esetben - ahogy a Drogambulancia Alapítvány Facebook oldalán olvasható - 45 percet sem bírnak a fiatalok koncentráltan figyelni, a másfél óra úgy repült el, hogy észre sem vették.”

    Ezt a tevékenységünket szeretnénk a jövőben is folytatni, ehhez kérjük az Önök támogatását. 

    Jogállás:
    Közhasznú


    Az alábbi adatok jelennek meg: NAV 1%-os adatbázisából: név, cím, adószám, továbbá az Országos Bírósági Hivatal (OBH) civil szervezeti nyilvántartásából 2021-es adatok alapján: célkitűzés.
    Regisztrált szervezetek esetén a szervezet célkitűzésének szövege a szervezet által bővíthető.