7 nő, 1 lakóközösség. Különleges célért gyűjtünk: támogassa, hogy a pszichiátriai problémákkal élők Móló lakóotthonában a konyha valódi otthon melegévé váljon, ahol mindenki szívesen időzik. Adományával a Móló lelakott konyhájának felújítását segítheti.
A MÓLÓ Támogatott Lakhatás 2007 óta egy kertes házban, családias környezetben biztosít ellátást a Thalassa Ház rehabilitációs programjából kikerülő pszichiátriai problémákkal küzdő nők számára. A Mólónak helyet adó épület belső és külső környezete mára jelentős mértékben leromlott, műszakilag elavult. A 17 éves konyhabútorról ajtók és fiókok hiányoznak, nincs elég hely az edények, evőeszközök tárolására. Egyidejűleg általában hét nő él a Mólóban, akiknek meg kell osztozniuk ezen a közös helyiségen, egymás mellett ételt készíteni, étkezni. Segítsen adományával, hogy a következő karácsonyra már méltó, a felépülésüket támogató, biztonságos, meleg környezetben készülődhessenek a Móló lakói!
„Kb. 12 éve költöztem be a Mólóba. Többen, különböző problémákkal és személyiséggel éltünk egy fedél alatt. Hm. Jól hangzik? Pedig az volt. (…) Megtanultuk az együttélés örömeit és szabályait egyaránt, nagyszerű tér volt az „élni és élni hagyni” megvalósítására és a határaink megtanulására.” – volt lakó visszaemlékezése
A Móló lakói pszichiátriai problémáikból fakadóan akadályozottak saját anyagi biztonságuk megteremtésében, ezért szükségük van egy biztonságot adó helyre, amíg képessé válnak stabil, független életük kialakítására. A Móló komoly esélyt jelent számukra, a lakhatás és a szociális ellátás összekapcsolva a korábbi pszichoterápiás folyamattal segíthet hosszútávú mentális egészségük fenntartásában.
„Egy igazi minicsapat voltunk közös programokkal és egyéni tervekkel. Együtt vásároltunk, főztünk, ünnepeltünk, jártunk suliba, s mindemellett mindenki egyengette a saját útját: pont annyit érhettél el, amennyit beletettél.” – volt lakó visszaemlékezése
A Móló lakói számára a konyha a múltban gyakran a feszültségek és nehéz érzések színtere volt. A Támogatott Lakhatásban a konyha a gondoskodás, a közös főzések, a támogató beszélgetések, a társasjátékozások helyszíne. A MÓLÓban a konyha egy új kezdet szimbóluma is, ahol a korábbi fájdalmas tapasztalatok közösen felülíródhatnak, új tartalommal, örömmel és szép emlékekkel telhet meg. Adományával segíti, hogy összegyűljön az új konyhabútor anyagának és munkadíjának költsége.
„Nomen est omen. Móló: hullámtörő gát, amely hosszan benyúlik a tó, tenger vizébe és védi az öbölben kikötő hajókat a hullámzás ellen. (Wikiszótár) Partraszálltam.” – volt lakó visszaemlékezése
A Mólót fenntartó Segély Helyett Esély Alapítvány fennállása óta kialakította integrált rehabilitációs intézményrendszerét, egy egészségügyi és két szociális intézménnyel. Hiszünk abban, hogy szociális intézményeinkkel a pszichiátriai megbetegedések társas következményeinek rehabilitációjában is mind teljesebb támogatást tudjunk nyújtani. A nálunk működtetett komplex pszichiátriai rehabilitációs és szociális ellátórendszer, habár nagy szükség lenne rá, jelenleg egyedülálló az országban. A Mólóban főként a 18-30 év közötti korosztály keresett segítséget. A lakókat szociális munkás kíséri az itt töltött minimum 2-3 évük során. Ezalatt legtöbbüknek sikerül munkát, iskolát, otthont találnia, párkapcsolatot vagy családot teremtenie.
Segítsen, hogy konyhánk egy igazi közösségi térré váljon, ahol a lakók szívesen időznek, kapcsolódnak egymáshoz!