Validity Alapítvány-Központ a Mentális Sérülek Jogaiért
Making a World of DifferenceA Validity Alapítvány - Központ a Mentális Sérültek Jogaiért (korábbi név: MDAC) egy nemzetközi emberi jogi szervezet, amely a tényleges vagy vélt értelmi, illetve pszichoszociális fogyatékossággal élõ gyermekek és felnõttek emberi jogait védi és támogatja. A Validity Alapítvány résztvevõ státusszal rendelkezik az Európa Tanácsban.
Adószám:
18108213-1-41
Szervezet hivatalos neve:
Validity Alapítvány-Központ a Mentális Sérülek Jogaiért
Szervezet rövid neve:
VALIDITY
Szervezet adószáma:
18108213-1-41
Honlap:
https://validity.ngo
Facebook oldal:
https://www.facebook.com/ValidityFoundation
A szervezet e-mail címe:
validity@validity.ngo
Bankszámlaszám:
12001008-00195704-00100007
Közhasznú jogállás:
nem
A szervezet telefonszáma:
+36-1-780-5493
A szervezet címe:
1053 Budapest Ferenciek tere 2. Impact Hub
Tevékenységi kör:
Emberi jogok védelme
Tevékenység leírása:
Jövőképünk az egyenlőség világa – ahol az érzelmi, értelmi és tanulási különbségeket egyenlően értékelik, ahol maradéktalanul tiszteletben tartják minden egyes ember elidegeníthetetlen autonómiáját és méltóságát, és ahol az emberi jogok mindenki esetében a megkülönböztetés bármely formájától mentesen valósulnak meg. Küldetésünk az értelmi fogyatékossággal vagy pszichoszociális fogyatékossággal élő gyermekek és felnőttek jogainak előmozdítása és érvényesítése. Ezt három szervezeti célkitűzés révén kívánjuk elérni: 1. Előremutató joggyakorlat kialakítása 2. Jogszabályi reformok kezdeményezése 3. A fogyatékossággal élő személyek felvértezése és a részvételi politizálás elősegítése. Tevékenységünket négy, egymást átfedő program keretében fejtjük ki: Stratégiai pereskedés/pervitel, Érdekképviselet, Kutatás és monitoring, valamint Kapacitásfejlesztés. A Validity Alapítvány számos szervezettel és magánszeméllyel működik együtt a világ különböző részein. 2002 óta munkánk súlyponti területét Európa jelenti. Érdekképviseleti tevékenységet európai regionális szinten is végzünk. Afrikában 2009-ben kezdtünk dolgozni: itt elsősorban a kutatásra és monitoringra összpontosítunk Kenyában és Ugandában. Globálisan az ENSZ különböző testületeivel és ügynökségeivel, valamint nemzetközi civil szervezetekkel működünk együtt
Az alábbi adatok jelennek meg: NAV 1%-os adatbázisából: név, cím, adószám, továbbá az Országos Bírósági Hivatal (OBH) civil szervezeti nyilvántartásából 2021-es adatok alapján: célkitűzés.
Regisztrált szervezetek esetén a szervezet célkitűzésének szövege a szervezet által bővíthető.