TÉGY! - Természetes Élet és Gyermeknevelés Alapítvány

Kezünk is jár! Csatlakozol? TÉGY!

Elsődleges célunk egyfajta - számunkra megélhető - természetes életmód és természetes gyermeknevelés megvalósítása és bemutatása, ismeretterjesztés és az egyéni döntésen alapuló társadalmi szemléletformálás támogatása, gyakorlati és elméleti módon. Természetes élet és gyermeknevelés - ahogy mi látjuk: A természetes élet alapja számunkra a Természet maga. Törekszünk megismerni, megérteni és alkalmazni a törvényszerűségeit, akár növényről, akár állatról, akár emberről, akár ezek tetszőleges közösségéről van szó, beleértve a tájat is, amiben az együttélés megvalósul. A gyereknevelés is ezen az alapon nyugszik: törekszünk megismerni a gyerek/ember természetes szükségleteit fizikai, lelki, szellemi és szociális szinten egyaránt. És ezek mentén, saját magunkra is figyelve, a tőlünk telhető legjobb módon élünk együtt velük.

Adószám:
18522392-1-19

A nyomtatható 1%-os nyilatkozat letöltése
Jelenleg a szervezetnek ezen az oldalon nincs aktív adománygyűjtése! Nézd meg a szervezet weboldalát vagy keress rá hasonló tevékenységű gyűjtésekre itt:
Keresés

Szervezet hivatalos neve:
TÉGY! - Természetes Élet és Gyermeknevelés Alapítvány

Szervezet adószáma:
18522392-1-19

Facebook oldal:
https://www.facebook.com/TEGYAlapitvany

A szervezet e-mail címe:
[email protected]

Bankszámlaszám:
16200106-11535575-00000000

A szervezet telefonszáma:
+36204358808

A szervezet címe:
1157 Budapest, Kőrakás park 12. 6. em. 38.

Tevékenységi kör:
Többcélú és egyéb oktatás, támogatás

Tevékenység leírása:

"Magad légy a változás, amit a világban látni szeretnél!" Hiszünk abban, hogy a társadalmi szemléletformálás az egyéni hozzáállás megváltozásával, vagyis az egyéni döntés által lehetséges hatékonyan. Jelenleg egy olyan közösségi életvitel megvalósításán munkálkodunk, amely mindennapi gyakorlatával szemlélteti, hogy élhetünk harmóniában a természettel és fajunk testi-lelki szükségleteivel egyaránt. Saját bőrünkön is tapasztaljuk, hogy milyen nehéz a ránk zúduló információáradatból kiválasztani a releváns, valós tudáson alapuló adatokat. A mintagazdaság és a hozzá kapcsolódó oktatókonyha kialakítását önerőből megkezdtük, ahol már tapinthatók, megélhetők a TÉGY! Alapító Okiratba is lefektetett céljai. A TÉGY!, mint civil szervezet még gyermekcipőben jár, hiszen 2014 első negyedévében vette nyilvántartásba a bíróság az alapító okiratot, 2013.11.11-i dátummal. Bár az alapítványban aktívan résztvevők zömében kisgyerekes édesanyák, a szervezet nem csupán létrejött, hanem már működése első éveiben több programot is szervezett. 2014-ben: Téli Élőfalu Találkozó; Permakultúra tanfolyam Baji Bélával, természetes lovazás tábor. 2015-ben három ló rehabilitációja, BaBakony Beszélgetések: A baba és a szülő közös útja; 2016-ban: második Permakultúra tanfolyam; 2017-ben: Gazdálkodj Ökosan! sorozat első része a talajmegújító gazdálkodásról.

Emellett a facebook oldala is élő, a honlap is alakul, és gyarapodik, formálódik a kisközösség és az élettér.

Mire gyűjt:

Adománygyűjtésünk többcélú. Egyfelől szívesen veszünk bármilyen anyagi, természetbeli, vagy tárgyi jellegű hozzájárulást a TÉGY! bármely rendezvényéhez, kiadványához, avagy pusztán a működéséhez is (adminisztráció, honlap, marketing, ügyvitel).

- A TÉGY! Alapítvány székhelye a Bakonyban, Lókúton, egy 500 fő alatti lakosságszámmal rendelkező, elöregedő zsákfaluban van. Azonban vannak még helyi gyökerű aktív korú emberek, és egyre nő a betelepülő családok száma is. Az ő közvetlen támogatásukra szolgál az a célkitűzésünk, hogy a faluban lakók ingyen vagy kedvezményes áron vehessenek részt a programjainkon.

- Célzott adományokból szeretnénk létrehozni egy Támogatási Alapot, amellyel hátrányos helyzetű emberek, családok vidéki élethez való visszatalálását segíthetjük, valamint szeretnénk Önkéntes Programot indítani, hogy legyen lehetőség próbát tenni.

- Úgy gondoljuk, hogy jövőnk csak akkor van, ha megőrizzük a Földet; rajta a talajt, a vizeket, az élőhelyeket és élőlényeket. Valamint ha megtanulunk úgy együttműködni a természettel, hogy a tevékenységünk gyümölcsöző legyen. Ehhez járulnak hozzá Gazdálkodj Ökosan! sorozatunk különböző kertműveléssel, tájhasználattal kapcsolatos részei. Ennek fő eredménye a szemléletváltás, amely során az agráripari hozzáállás átváltozik föld-műveléssé. „Mellékhatása”, hogy a kertben megtermelt javak kisebb-nagyobb mértékben hozzájárulhatnak a megélhetéshez.

- Következő nemzedék akkor születik, ha a mostani „bevállalja”. A nagycsaládos rendszer felbomlásával nagymértékben csökkent a generációk közötti információáramlás és kölcsönös segítségnyújtás. Az első gyermeküket váró párok gyakran légüres térbe kerülnek, és ennek enyhítésére különböző forrásokból igyekeznek tájékozódni. Az így kialakult kép általában pontatlan/hiányos, és sok pár krízisként éli meg gyermekük/gyermekeik születését és felnövését. A családdá válás folyamatában nyújt segítséget BaBakony Beszélgetések programunk, melyben a fogantatástól kezdve beszél(get)ünk a felmerülő kérdésekről, kételyekről, örömökről.

- Az új nemzedéknek pedig akkor lehet élhető jövője, ha megtanul gazdálkodni a saját, a társas/társadalmi, és a környezeti erőforrásokkal. A gyermekvédelmi szakellátásban elhelyezett gyerekeknek ez a tanulási folyamat a legtöbbször nehezített. Az ő, és a velük foglalkozó szakdolgozók számára valósítjuk meg speciális programunkat a négy járási lakásotthonnal együttműködve.

- Az új nemzedékek boldogulása, jövője érdekében az e három területen felhalmozott tudásunkat, tapasztalatunkat tervezzük továbbadni a közeljövőben induló saját alapítású ISKOLÁNKban. A nálunk tanuló gyerekek szerves részei lesznek a fent részletezett szemléletváltásnak, rövid- és hosszútávon egyaránt. Az iskola életre hívásával megteremtjük a térségünkben eddig hiányzó választási lehetőséget a speciális igényű gyerekeknek.


Az alábbi adatok jelennek meg: NAV 1%-os adatbázisából: név, cím, adószám, továbbá az Országos Bírósági Hivatal (OBH) civil szervezeti nyilvántartásából 2021-es adatok alapján: célkitűzés.
Regisztrált szervezetek esetén a szervezet célkitűzésének szövege a szervezet által bővíthető.