SZEMBENÉZÉS Alapítvány
Láss, ne csak nézz - megismerés-megértés-elfogadás-együttérzésAbban szeretnénk segíteni, hogy szóba álljanak egymással az emberek, hogy fölfedezhessék: sokkal több köt össze bennünket, mint ami elválaszt, és még annak is lehet örülni, ami a másikban más, hiszen neki éppen úgy jó. A megismerés-megértés-elfogadás-együttérzés négyesére épülő, egymást és a tényeket tisztelő párbeszédet támogatjuk. A résztvevőkkel közösen épülő programjaink mind fölösleges formalitásokat nélkülöző, az elmélyült, tudományos megalapozottságú tudásátadásnak és a humornak, játékosságnak egyaránt teret adó, interaktív Beszélgető körök. Tiszteljük közös történelmi-kulturális örökségünket. Szeretnénk ha így nőnének föl a következő generációk, ezért elsősorban gyerekeknek és gyerekekkel, illetve az ő életükre, tudásukra hatást gyakoroló közvetítőkkel szeretnénk dolgozni.
Adószám:
18263594-1-43
Szervezet hivatalos neve:
SZEMBENÉZÉS Alapítvány
Szervezet adószáma:
18263594-1-43
Honlap:
http://www.szembenezes.hu/
Facebook oldal:
https://www.facebook.com/szembenezes/
Youtube oldal:
http://www.szembenezes.hu/youtube/
A szervezet e-mail címe:
[email protected]
Bankszámlaszám:
10700378-46699602-51100005
Közhasznú jogállás:
igen
A szervezet telefonszáma:
+36-30-6702091
A szervezet címe:
1112 Budapest, Igmándi utca 33. II. 2.
Tevékenységi kör:
Közmûvelõdés
Tevékenység leírása:
Közös történelmi-kulturális örökségünk fölfedezését tudományos ismeretterjesztő és érzékenyítő programokkal segítjük, illetve egy programunk a kettő ötvözete.
Ismeretterjesztő programjaink
- 2012 óta zajló városi sétáink a legkorszerűbb tudományos ismereteket közvetítik, sétavezetőink a téma kutatói. Gyalogos és biciklis felfedezéseink témái: az 1956-os forradalom és szabadságharc, a középkori budai Vár, a századfordulós Budapest
- 2016-ban a Budapesti Történeti Múzeummal közösen indított idegenvezetőképzésünk a főváros kiemelkedő turisztikai célpontjairól szerzett tudást tantermi előadásokon, a helyszínen, és a program egészét átszövő konzultációkkal adják át. Témáink: a középkori Budavár, az ezeréves Budapest, a főváros szakrális vonatkozásai
- 2008-tól tartott konferenciáink a szembenézés munkával és a rendszerváltással foglalkoznak
Érzékenyítő programunk
- A 2016 óta zajló európai indirekt oktatási projektünk, a "Krókusz Projekt - Virággal az erőszak ellen", segíti annak felismerését, milyen jó előítéletek nélkül, egymást tisztelve élni.
A projektben 11 európai ország diákjaihoz hasonlóan, a genocídiumok és más előítélet alapú gyilkosságok gyerekáldozataira emlékezve és emlékeztetve, virágot ültetnek a magyar fiatalok, majd közösségeikben saját, illetve közösségi problémáikra is reflektáló projektet építenek, melynek eredményét a holokauszt emléknapon mutatják be. Projektjük a genocídiumok lényegének - az előítéletnek, a gyűlöletnek a kirekesztésen, üldözésen keresztül, a gyilkosságokig vezető útjának megértését szolgálja, és abban is segít, hogy a fiatalok felismerjék (saját magukban is, egyébként) és eredményesen föllépjenek ellene maguk és társaik védelmében.
A 20 intézmény 625 diákjával kezdődött programnak mára három ország magyarajkú közösségének félszáznál több intézménye, és benne háromezer diák a résztvevője, kistelepülésektől a nagyvárosig, szegényiskolától az elitintézményig, és a munkát több civil szervezettel közösen végezzük.
Mire gyűjt:
Kommunikációnk korszerűsítésére, bővítésére és web-fejlesztésre, valamint pilot projektjeink folytatására és újak elő- ill. elkészítésére kérünk támogatást, amit személyi és technikai feltételek megteremtésére fordítunk.
„Dobd el az előítéleteidet” háromgenerációs együttműködésben a kirekesztéstől a megsemmisítéshez vezető útról segít személyes élményhez jutni és tanít fellépni ellene
Beszélgető körök (Holocaust órák, 56-os elmeséletlen történetek, aktualitások történelmi kontextusban) – a ma is ható múlt kibeszélése
Továbbképzés idegenvezetők, újságírók, tanárok, diákok hiteles, korszerű, tudományos ismerethez juttatására, a tények továbbadására (hiánypótló)
Diák sétavezetők felkutatása, képzése, korosztályos séták Budapest történelmének megismertetéséért (hiánypótló)
Jogállás:
Közhasznú
Az alábbi adatok jelennek meg Országos Bírósági Hivatal (OBH) civil szervezeti nyilvántartásából: név, cím, adószám, célkitűzés, közhasznú jogállás. A szervezet célkitűzésének szövege a szervezet által bővíthető.