Slow Budapest Egyesület

Lassíts! Élj tartalmasabb életet!

A Slow Budapesttel azért jöttünk létre, hogy felhívjuk a figyelmet Magyarországon, elsősorban Budapesten a túlhajszoltságra, ami manapság mindenki életében megjelenik. Rohanó világunkban a tudatosabb, kiegyensúlyozottabb életmóddal foglalkozunk, amit testi-lelki szinten is próbálunk körbe járni.

Adószám:
18622045-1-42

Jelenleg a szervezetnek ezen az oldalon nincs aktív adománygyűjtése! Nézd meg a szervezet weboldalát vagy keress rá hasonló tevékenységű gyűjtésekre itt:
Keresés

Szervezet hivatalos neve:
Slow Budapest Egyesület

Szervezet adószáma:
18622045-1-42

Honlap:
http://slowbudapest.com/

Facebook oldal:
https://www.facebook.com/SlowBudapest?ref=bookmarks

A szervezet e-mail címe:
[email protected]

Bankszámlaszám:
16200106-11549097

A szervezet telefonszáma:
+36-30-4437133

A szervezet címe:
1071 Budapest, Damjanich utca 26/B. III 6.

Tevékenységi kör:
Többcélú és egyéb szabadidõs tevékenység

Tevékenység leírása:
Slow Living - Fenntartható Mindennapok: Hogyan tudunk stresszmentesen, emberi tempóban létezni a nyugati rendszerben, ami folyamatosan olyan üzenettel bombáz, hogy ha lemaradunk, kimaradunk? A témában blogot vezetünk, előadásokat, workshopokat tartunk. Slow Food - Termelők: Miért érdemes hazai, friss alapanyagokat vásárolni a főzéshez? Tevékenységünkkel a termelőket, a hazai alapanyagokat népszerűsítjük. Slow City - Budapest: A nagyvárosi életet hogyan lehet emberléptékűre lassítani, hogyan tudjuk felfedezni a lakóhelyünk értékeit, kincseit, amelyek a saját mindennapjainkat is élvezhetővé teszik? Budapest szerethető arcát mutatjuk meg, azokat a helyeket, amelyek feltöltődést és nyugalmat adhatnak az itt élőknek. Slow@Work: A témában tartott előadásainkban a stresszmentesítéssel, a munkahelyi kiegyensúlyozottsággal és a hosszú távú fenntarthatósággal foglalkozunk.A Slow Budapest az elmúlt 2,5 évben a körül-belül 40 önkéntes munkájának, és a több mint 20 együttműködő partnernek köszönhetően a következő eredményeket érte el: 2013-ban megrendeztük a világ első slow hetét. Elkészítettük Budapest első slow térképét, és első termelői piac térképét. Összeállítottuk az első magyar anti-határidőnaplót. Krajcsó Nelli, Slow Budapest alapító az első olyan magyarok közé tartozik, akik két TED előadást is tarthattak itthon. Elkezdtünk beszélni az ajándékozott idő fontosságáról a karácsonyi Ajándékozz időt! fotósorozatunkkal és eseményünkkel. Magyar civil szervezetként egyedülálló módon több mint 1 éven át dolgoztunk együtt több mint 10 grafikussal heti slow tanácsok grafikai sorozatunk kapcsán. Elindítottuk az első magyar Slow Blogot és felépítettünk egy több tízezer fős slow közösséget. Megalakulásunk óta több mint ötvenszer jelentünk meg a médiában.

Mire gyűjt:

Minél többet beszélgetünk az emberekkel, látjuk, hogy mindenki szenved így vagy úgy a világ vagy a saját túlhajszoltságától – anyukák, pályakezdők, menedzserek, diákok és autósok: a stressz mindannyiunk életét károsítja! 2,5 éve nem kisebb céllal indultunk el, mint hogy szeretnénk a lehető legtöbb emberhez eljuttatni a slow üzenetét és ezáltal csökkenteni az életminőségünkre ártalmas stressz.

Mindezt egy nagyjából 10 fős önkéntes csapatként csináljuk és ehhez a célhoz minőségi és mindenki számára elérhető módon közelítünk.

Ha úgy érzed fontos kérdésekkel foglalkozunk és hasznos ügyért dolgozunk, támogass minket, lassitsd velünk az életedet, segíts, hogy folytathassuk, amit elkezdtünk!


Az alábbi adatok jelennek meg: NAV 1%-os adatbázisából: név, cím, adószám, továbbá az Országos Bírósági Hivatal (OBH) civil szervezeti nyilvántartásából 2021-es adatok alapján: célkitűzés.
Regisztrált szervezetek esetén a szervezet célkitűzésének szövege a szervezet által bővíthető.