Öko-Forrás Közhasznú Alapítvány

közösségi együttműködés a hazai agro-biodiverzitás fenntartásáért

Állami feladatot látunk el: -hazai agro-biodiverzitás megőrzésének támogatása a gyakorlatban -vidékfejlesztés, tudás-átadás: a régen honosult zöldség,- gyümölcsfajtákról, tájfajtákról és az önellátó, ökológiai szemléletű gazdálkodásról -forrásanyagok biztosítása a jövő nemzedék számára

Adószám:
18715455-1-13

A nyomtatható 1%-os nyilatkozat letöltése
Jelenleg a szervezetnek ezen az oldalon nincs aktív adománygyűjtése! Nézd meg a szervezet weboldalát vagy keress rá hasonló tevékenységű gyűjtésekre itt:
Keresés

Szervezet hivatalos neve:
Öko-Forrás Közhasznú Alapítvány

Szervezet rövid neve:
Öko-forrás Alapítvány

Szervezet adószáma:
18715455-1-13

Honlap:
http://adhat.hu/szervezet/oko-forras-kozhasznu-alapitvany

A szervezet e-mail címe:
[email protected]

Bankszámlaszám:
10104105-02141600-01003004

Közhasznú jogállás:
igen

A szervezet telefonszáma:
+36-30-5118552

A szervezet címe:
2089 Telki, Petőfi S.u. 5. 137.

Tevékenységi kör:
Közhasznú környezetvédelmi tevékenység (kht)

Tevékenység leírása:
Az alapítvány az agro-biodiverzitás fenntartásának az elősegítésére jött létre. A vállalt feladatot az elérhető tudományos kutatásokra, a hazai és a nemzetközi tapasztalatokra alapozva, országos szinten, közösségi keretek között, a gyakorlatban valósítjuk meg. A tevékenységünk ma két területre koncentrálódik: a régen honosult, vagy tájfajtának tekinthető zöldségfajták és gyümölcsfajták vetőmagfenntartására illetve génmegőrzésére. A gyakorlati ismeretátadást elméleti képzésekkel alapozzuk meg. A közösségi projekteket az Alapítvány által támogatott Önképzőkör szervezeti keretei között fejlesztjük és valósítjuk meg. Az eredmények feldolgozását és monitorozását is fontos feladatunknak tekintjük. Tevékenységünk nyitott, szívesen fogadjuk a projektekbe bekapcsolódni szándékozókat.A zöldség, gyógynövény közösségi magbank létrehozásával a tájfajták fenntartásának teljes folyamata biztosított. Az önképzőköri munka keretében lehetőség nyílik a tudás és tapasztalat továbbadására, további hasonló régiós magbank kialakításának katalizálására. A havi rendszerességgel szervezett ingyenes képzések és a nyári tábor az intenzív tudásmegosztás és tapasztalatcsere mellett biztosítja az összetartó, egymást segítő közösség kialakulását. A tagok Magyarország több régiójából érkezve fontos szerepet töltenek be lakóhelyük kertkultúrájának emelésében. Másik aktív területünk a gyümölcskultúra hagyományainak a felélesztéséhez kapcsolódik. Harmadik éve tart együttműködésünk Pilisi Parkerdő Zrt.-vel. A Zsámbéki-medencében, 4.5 ha-on hoztak létre a jövő generációk számára hagyományőrző gyümölcsös-gyűjteményt, a hazai "Tündérkert" kezdeményezések tapasztalataira építve. Együttműködésünk eredményeként eddig 8 elméleti és gyakorlati képzés valósult meg. Tervezzük az anyafák részletes dokumentálását, melynek elméleti és gyakorlati megvalósításába is szerepet vállalunk.

Mire gyűjt:

A jelenlegi munkánkhoz a leginkább nélkülözött eszközök:

- digitális filmfelvevő, mikrofon  - a szakmai  előadások minőségi rögzítéséhez

 

 

 

Jogállás:
Közhasznú


Az alábbi adatok jelennek meg: NAV 1%-os adatbázisából: név, cím, adószám, továbbá az Országos Bírósági Hivatal (OBH) civil szervezeti nyilvántartásából 2021-es adatok alapján: célkitűzés.
Regisztrált szervezetek esetén a szervezet célkitűzésének szövege a szervezet által bővíthető.