Nemzeti Portrétár
A Nemzeti Portrétár Alapítvány közhasznú szervezet célja felkutatni, és internetes adatbázisban bárki számára elérhetővé tenni mindazoknak a hölgyeknek és uraknak még fellelhető arcképét, akik életükkel, munkásságukkal részesei voltak a magyar történelemnek!
Adószám:
18148635-1-43
Szervezet hivatalos neve:
Nemzeti Portrétár
Szervezet adószáma:
18148635-1-43
Honlap:
http://www.npg.hu
A szervezet e-mail címe:
info@npg.hu
Bankszámlaszám:
10701513-49647604-51100005
Közhasznú jogállás:
igen
A szervezet telefonszáma:
+36-20-5790603
A szervezet címe:
1114 Budapest Szabolcska Mihály utca 3.
Tevékenységi kör:
Honismeret, helytörténet
Tevékenység leírása:
Az internetes adatbázisunk nagyszámú látogatóinak és a családfakutatók kérésére kiállító, és családfa kutató helység jialakítását határoztuk el. Újbuda önkormányzatától bérlünk 2014 januárja óta a Bartók Béla út 21 szám alatt. egy helységet.
A karbantartási feladatok jelenleg is folynak, hiszen célunk, hogy a Nemzeti Múzeum budai oldali szatellit kiállító helye lehessünk! Befejezve a munkát lehetőségünk lesz kliállítások, oktatások, nyári táborok családfakutatók számára történő megrendezéséhez.
Felkérést kaptunk a Kolozsvári Unitárius Egyháztól, hogy a híres unitáriusok, valamint a háború utáni Petresevics-Horváth letét arcképeit kutassuk, és vegyük leltárba, és publikáljuk. A családfakutató, művészettörténész, restaurátor, fotós, informatikus, PR-os kutatói csapat szervezése folyamatban van.
Erdélyben 320 db erdélyi főember arcképének nyomára bukkantunk. A képeket a II. VH után a kastélyokból kerültek összeszedésre, és azóta is, soha ki nem állítva pusztulnak romániai múzeum pincéjében. A kutatás megszervezése még hátravan.Internetes adatbázisunkban közel 3000 személy arcképét sikerült eddig összegyűjtenünk, és megosztanunk, amely számmal csaknem elértük a Nemzeti Múzeum arckép-gyűjteményének 3200-as darabszámát.
Határontúli, soha nem publikált, magyar köz-, és magángyűjteményekből is számos képet küldtek be támogatóink. Így fedeztük fel többek között Erdélyben gróf II. Mikó Miklós, Bethlen József, Földváry Mihály, Felvidéken Artmer Mária költőnő, Doleviczenyi József arcképét.
Megkezdtük a képek restaurálásának lehetőségét is. Nem régen készült el Szontagh Albert, Prónay Jozefa és Hamza Márton képeinek restaurálása.
A Fertődi Esterházy kastély kiadványa szerint 8 nemesi testőr arcképe volt eddig ismert. Kutatási felkérés alapján sikerült Mária Terézia nemesi testőrségének 32 új tagjának arcképét felkutatnunk, köztük Györgyi Ignác, Aáron Tivadat, Berchtold Zsigmond, Csapó Sándor, Heydendorff Johann, Kollonitz Károly arcképét.
Magyar magángyűjteményben fedeztük fel Pollack Mihály által a Duna-parton palotát építtető Kardetter Tamás ácsmester, és felesége, Lord Borbála arcképét.
Jogállás:
Közhasznú
Az alábbi adatok jelennek meg: NAV 1%-os adatbázisából: név, cím, adószám, továbbá az Országos Bírósági Hivatal (OBH) civil szervezeti nyilvántartásából 2021-es adatok alapján: célkitűzés.
Regisztrált szervezetek esetén a szervezet célkitűzésének szövege a szervezet által bővíthető.