Magyarországi Légimentésért Alapítvány

Hogy Mások is Túlélhessék!

Célunk: A magyarországi légimentés magas színvonalának megőrzése, fejlesztése és működésének támogatása, valamint a lakosság egészségkultúrájának javítása.

Adószám:
18655973-1-05

A nyomtatható 1%-os nyilatkozat letöltése
Jelenleg a szervezetnek ezen az oldalon nincs aktív adománygyűjtése! Nézd meg a szervezet weboldalát vagy keress rá hasonló tevékenységű gyűjtésekre itt:
Keresés

Szervezet hivatalos neve:
Magyarországi Légimentésért Alapítvány

Szervezet rövid neve:
Magyarországi Légimentésért Alapítvány

Szervezet adószáma:
18655973-1-05

Honlap:
http://legimentesert.eu

Facebook oldal:
https://www.facebook.com/legimentesert2015

Youtube oldal:
https://www.youtube.com/channel/UCq1dBPJidwAFnQfUYESLw6Q?view_as=subscriber

A szervezet e-mail címe:
[email protected]

Bankszámlaszám:
54600140-14009291-00000000

A szervezet telefonszáma:
+36 203743005

A szervezet címe:
3529 Miskolc, Perczel Mór utca 42. III/12.

Tevékenységi kör:
Többcélú és egyéb egészségügy, támogatás

Tevékenység leírása:

„..Hogy Mások is Túlélhessenek!” c. rendezvényünket azért hívtuk életre, hogy a Magyarországi Légimentésért Alapítvány céljainak-, a mentés fontosságának-, a mentésben résztvevők munkájának megismertetéséért és fontosságának hangsúlyozásáért egy társadalmi összefogás életre hívását célozzuk meg. 

Alapítványunk 2015. december 18-án  együttműködési megállapodást kötött az ország területén mentőhelikoptereket üzemeltető, a légimentés feladatát ellátó 100%-ban állami tulajdonú Magyar Légimentő Nonprofit Kft.-al, hogy működésüket támogathassa. Alapítványunk az egyetlen az országban, aki kizárólag a légimentésért végez tevékenységet!

Hazánk légimentését végző Nonprofit Kft a magyar sürgősségi ellátásban elismert, professzionális csapattal rendelkező szervezet, akikre tényleg illik a hétköznapi hősök cím. 

A mindennapi működtetés mellett azonban vannak olyan területek, ahol szükséges még fejleszteni, fejlődni, melynek fedezetét adományokból és az adó 1%-ból igyekszünk biztosítani.

Ilyenek:

A nem saját tulajdonú légimentőbázisokon lévő hangárok építése, illetve fűthetővé tétele, mely a hidegebb hónapokban nagyban befolyásolja a helikopterek indulásának idejét,

A légimentők munkaruhája,

Új egészségügyi felszerelések, oktatási, képzési anyagok beszerzése,

továbbképzéseken-, nemzetközi versenyeken való részvétel biztosítása.

Tárgyi eszközök pótlása, fejlesztése,

Lakossági egészségkultúra fejlesztése.

Mire gyűjt:

A légimentésben dolgozó orvosok, paramedikusok és pilóták képzésének támogatára gyűjtünk. A saját eljárásrendben kialakított képzések eszközei immár elmúltak 13 évesek. Korszerű oktatást segítő és így a mentés hatékonyságát célzó eszközök beszerzését céloztuk meg számukra. Elkészült egy vészhelyzeti gyakorló szimulátor terve, melynek megvalósítását célul tűztük ki. Működésük során előírásnak kell megfelelnünk, ebből az egyik előírja, hogy földi vészhelyzeti gyakorlatokat végezzenek a személyzeti tagok.

A jogszabály előírja, hogy:

-  Megfelelően élethű szakmai környezetben végezzen a személyzet tűzoltás és vészhelyzetek gyakorlását

-  Időszakosan alkalmazza és gyakorolja a vészhelyzeti berendezéseket, készségszinten sajátítsa el azok működtetését

-  Időszakosan alkalmazza és gyakorolja a vészhelyzeti eljárásokat, készségszinten sajátítsa el azokat

2018.-ig tűzoltási gyakorlatokat tartottak, amelyben a személyzet a tűzoltó készülékek alkalmazását begyakorolták, illetve a helikopter fedélzetén a vészhelyzeti felszereléseket és eljárásokat megismerték. Mindennek a hátrány az volt, hogy a gyakorlatot csak meghatározott ideális és szimulált környezetben végezték, de a személyzet tagjai a valós szintű gyakorlatokat végezni nem tudták, hiszen valós légijárművön sok esetben felbecsülhetetlen károkat okoztak volna.

Az eljárásokat, hogy fejlesztesszék, kidolgoztak egy tervet. Megterveztek egy helikopter modellt, az alkatrészek egy részét beszerezték, és elkezdték az összeépítést. A terv az, hogy ennek a szimulátornak a segítségével a vészhelyzeti eljárásokat, illetve szimulált tűzeseteket munka környezetben gyakorolhatják a személyzet tagjai. 

Adományaikkal az oktatási- és a gyarkolati szimulátor elkészítéséhez szükséges anyagokat kívánjuk beszerezni jelen kampány keretei között. 


Az alábbi adatok jelennek meg: NAV 1%-os adatbázisából: név, cím, adószám, továbbá az Országos Bírósági Hivatal (OBH) civil szervezeti nyilvántartásából 2021-es adatok alapján: célkitűzés.
Regisztrált szervezetek esetén a szervezet célkitűzésének szövege a szervezet által bővíthető.