Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Népművészeti Egyesület
A tárgyalkotó népművészet, népi kézművesség fennmaradásáért tevékenykedő szervezet vagyunk.A tárgyalkotó népművészet és a népi kézművesség hagyományainak, szellemi értékeinek és technikai tapasztalatainak felelevenítése, megőrzése és továbbörökítése.
Adószám:
19216076-1-16
Szervezet hivatalos neve:
Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Népművészeti Egyesület
Szervezet adószáma:
19216076-1-16
Facebook oldal:
https://www.facebook.com/jnszmegyeinepmuveszwetiegyesulet
A szervezet e-mail címe:
kenyeresne@t-online.hu
Bankszámlaszám:
11745011-20113795-00000000
Közhasznú jogállás:
igen
A szervezet telefonszáma:
+36 306279905
A szervezet címe:
5092 Tiszavárkony Endre király út 121.
Tevékenységi kör:
Népmûvészet, hagyományõrzés
Tevékenység leírása:
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Népművészeti Egyesület 1984 decemberében alakult. 40 éve népművészet és a népi kézművesség hagyományainak, szellemi értékeinek és technikai tapasztalatainak felelevenítése, megőrzése és továbbörökítése a feladatunk.
Kétévente szakmai konferenciát szervezünk Szolnokon, kiállításokat rendezünk a megye településein. 2019-ben, MMA és a Csoóri Sándor Alap támogatásával könyvet jelentettünk meg, ami az egyesület 35 évét és a tagok munkásságát mutatja be.
Sikerrel pályáztunk a Csoóri Sándor Alap felhívásaira, és a „Kézműves mesterek nyomdokain” c. projekt keretében – amit évek óta folytatunk – 5 népi kézműves szakkört működtettünk 4 hátrányos helyzetű, ill. kistelepülési általános iskolában és a szolnoki Gyermekvárosban. Népi Szövő Szakkört működtetünk Miklósi Szövőkör néven felnőttek részvételével Törökszentmiklóson. Szolnokon, a Széchenyi lakótelepen kosárfonó tanfolyamot tartottunk, szintén felnőttek bevonásával 2019 és 2020 években. E közösségekben a népi kézművesség alapjaival ismerkednek a szakköri tagok, és a hagyomány átadása közben közösségeket is építünk.
Minden évben ott vagyunk a Mesterségek Ünnepén, a megye településein rendezett jeles napokon. Felkérésre népi kézműves foglalkozásokat tartunk. Évente részt veszünk a szolnoki Civil Kavalkádon.
Arra törekszünk, hogy az egyesületi tagok minél aktívabban vegyenek részt az országos konferenciákon, alkotói pályázatokon. Ez a szakmai érdekképviselet fontos része, továbbá az is, hogy szakmai előmenetelüket elősegítsük. Az anyagi hátteret a tagdíj, pályázatok és a szolgáltatási bevételek biztosítják. 2020. évben a pandémia miatt sokáig szünetet tartottunk, ezért ekkor a működés feltételinek megteremtése nehézzé vált. Taglétszámunk 120 fő. Munkaszervezetünk nincs. Önkénteseket fogadó szervezet vagyunk.
Az egyesület tagsága a megalakulás után úgy határozott, hogy Alkotótelepet hoz létre. Tiszavárkony településen épült fel az egyesület Népművészeti Alkotótelepe 1985-89 között. Az itt végzett tevékenységek közül legfontosabbak a játszóházak, kézműves bemutatók és foglalkozások, a táborok és más jellegű hagyományok (pl. falusi disznótor) ápolása. Sajnos a főépület, az Alkotóház leégett, így 2017. évtől a telep évekig nem működött. Az épület felújítása befejeződött, és 2024. május 31. óta újra működik a tiszavárkonyi Népművészeti Alkotótelep.
A tárgyalkotó népművészet területén végzett tevékenységéért az Emberi Erőforrások Minisztériuma 2019-ben CSOKONAI VITÉZ MIHÁLY KÖZÖSSÉGI DÍJBA részesítette az egyesületet.
Jogállás:
Közhasznú
adománygyűjtés
A népi kézművesség és a kismesterségek népszerűsítése
Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Népművészeti EgyesületTámogatást várunk ahhoz, hogy a mestereink tudásának átadása által különböző formákban és módon bemutathassuk a tárgyalkotó népművészetet, a népi kismesterégeket.
2025-05-20
19216076-1-16
adománygyűjtés
Élő hagyománnyal a népi kézművesség népszerűsítéséért
Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Népművészeti EgyesületTámogatást várunk ahhoz, hogy különböző formában és módon bemutathassuk: a tárgyalkotó népművészet ma is él.
2025-05-20
19216076-1-16
Az alábbi adatok jelennek meg: NAV 1%-os adatbázisából: név, cím, adószám, továbbá az Országos Bírósági Hivatal (OBH) civil szervezeti nyilvántartásából 2021-es adatok alapján: célkitűzés.
Regisztrált szervezetek esetén a szervezet célkitűzésének szövege a szervezet által bővíthető.