DemNet Demokratikus Jogok Fejlesztéséért Alapítvány

Önszerveződő egyének és közösségeik emberi méltóságot tisztelő, felelős, fenntartható kapcsolatáért!

Alapítványunk víziója szerint önszerveződő egyének és közösségeik emberi méltóságot tisztelő, felelős és fenntartható kapcsolatrendszerének kialakításáért dolgozik Magyarországon és külföldön, nagyobb nehézségekkel küzdő országokban, EUs és egyéb nemzetközi színtereken.

Adószám:
18080337-1-41

A nyomtatható 1%-os nyilatkozat letöltése
Jelenleg a szervezetnek ezen az oldalon nincs aktív adománygyűjtése! Nézd meg a szervezet weboldalát vagy keress rá hasonló tevékenységű gyűjtésekre itt:
Keresés

Szervezet hivatalos neve:
DemNet Demokratikus Jogok Fejlesztéséért Alapítvány

Szervezet adószáma:
18080337-1-41

Honlap:
http://www.demnet.hu

Facebook oldal:
https://www.facebook.com/DemNet?fref=ts

A szervezet e-mail címe:
[email protected]

Bankszámlaszám:
10700691-42996804-51100005

A szervezet telefonszáma:
+36-1-4110410

A szervezet címe:
1137 Budapest, Pozsonyi út 14. II. em. 9.

Tevékenységi kör:
Általános nonprofit szövetségek, szolgáltatók

Tevékenység leírása:
Küldetésünk: a közösségi szereplők közötti együttműködések ösztönzése, a közösségek tagjai önszerveződő képességének megerősítése, az emberi méltóság, felelősség és fenntarthatóság közösségi értékeit érvényre juttató attitűdök, és szemléletmódok formálása, közérdekű érdekérvényesítés, szabályozók alakítása. 1996 óta segítjük a demokratikus civil társadalom fejlesztését Magyarországon és más, EU-n kívüli országokban, elsősorban a Szomszédságban a Nyugat-Balkánon illetve újonnan a Keleti Partnerség országaiban is. Céljaink között szerepel civil szervezetek fejlesztése, a társadalomban betöltött szerepük megerősítése, fenntarthatóságuk elősegítése. Tesszük mindezt többek között adományosztó és pályázati lebonyolító tevékenységeken keresztül (pénzügyi forrásokat biztosítva civil szervezetek számára), magyar illetve európai érdekérvényesítésen, valamint önálló projektjeinken keresztül. Különös hangsúlyt helyezünk az alulról jövő, közösségi kezdeményezések bevonására, kapacitásfejlesztésére. Támogatási politikánkban is alapvető értéknek tekintjük a szektorok közötti együttműködést, a helyi szereplők megerősítését, az innovációt, a részvételi megközelítést és az átláthatósági alapelvek alkalmazását. USAID általi alapításunk óta foglalkozunk nemzetközi fejlesztési kérdésekkel. 1996 és 2004 között hangsúlyosan tanulmányutak szervezésén keresztül, a magyar demokratikus átalakulási folyamatok tapasztalatának átadására koncentráltunk, kiemelve a civil szektor-fejlesztési tapasztalatokat. Magyarország 2004-es Európai Uniós tagsága óta intenzíven veszünk részt a magyar, V4-es illetve EU-s nemzetközi fejlesztési politika alakításában is, továbbá számos nemzetközi projektet valósítunk meg főként V4-es együttműködésben. Egyik alapítója és elnökségi tagja vagyunk a HAND Szövetségnek(www.hand.org.hu), a szövetségen keresztül pedig az európai CONCORD hálózatnak(www.concordeurope.org). Elnökségi tagjai vagyunk a Magyar Adományozói Fórumnak(www.donorsforum.hu) és tagok vagyunk az európai EUCLID hálózatban (www.euclidnetwork.eu). Konkrét eredményeinkről a későbbiekben írunk.

Mire gyűjt:

- nemzetközi fejlesztési civil társadalom feljlesztési projekteinkhez a Nyugat-Balkánon, a Kaukázusban és Moldovában

- a magyar civil társadalom fejlesztését szolgáló adományosztáshoz


Az alábbi adatok jelennek meg: NAV 1%-os adatbázisából: név, cím, adószám, továbbá az Országos Bírósági Hivatal (OBH) civil szervezeti nyilvántartásából 2021-es adatok alapján: célkitűzés.
Regisztrált szervezetek esetén a szervezet célkitűzésének szövege a szervezet által bővíthető.