Carpe diem Rekreációs és Általános Képzési Alapítvány
Hiszünk abban, hogy az iskola világa a mindenkori társadalom tükre és annak egyik legnagyobb hatású alakítója is egyben. Az iskola légkörének megváltoztatásán keresztül azonnali hatást gyakorolhatunk a diákok, tanáraik, családjaik – ezáltal mindannyiunk – életére. Az empatikus, kapcsolatokat építő, egymást segítő, az ember méltóságát mindenekfelett tiszteletben tartó iskolai közösségből kinőhet az a társadalom, melyben mindannyian élni szeretnénk. Ezért mindent félretéve készek vagyunk elmenni mindenhová, hogy megosszuk a tapasztalatunkat: van megoldás az iskolai kapcsolatok egészséges működésére, és ez az iskolán kívüli kapcsolatainkra is óriási hatással lehet!
Adószám:
18492501-1-07
Szervezet hivatalos neve:
Carpe diem Rekreációs és Általános Képzési Alapítvány
Szervezet rövid neve:
Carpe diem Alapítvány
Szervezet adószáma:
18492501-1-07
Honlap:
http://www.carpediemalapitvany.hu
Youtube oldal:
https://www.youtube.com/@carpediemalapitvany3214
A szervezet e-mail címe:
[email protected]
Bankszámlaszám:
11736037-20593104-________
Közhasznú jogállás:
igen
A szervezet telefonszáma:
+36 703657539
A szervezet címe:
2457 Adony Bajcsy-Zsilinszky utca 5.
Tevékenységi kör:
Többcélú és egyéb oktatás, támogatás
Tevékenység leírása:
22 éve működő alapítványunk célja az egészségügyi vagy bármely más okból kifolyólag – szellemi, szociális, mentálhigiénés vagy fizikális
szempontból – az alapítvány működési területén élő hátrányos helyzetű emberek életminőségének és társadalmi esélyegyenlőségének javítása, társadalmi integrációjuk elősegítése. Az utóbbi hét évben kapcsolódtak be tagjaink az érzelmi- és/vagy értelmi sérüléssel élő, tanulásban akadályozott vagy kudarcokat halmozó, veszélyeztetett fiatalokkal való célzott prevenciós munkába, melynek eredményeképpen megszületett az Arany Iránytű Program – az érzelmileg vagy értelmileg sérült, tanulási motivációjukat vesztett, kudarcokkal terhelt diákok iskolán belüli egy éves mentálhigiénés rehabilitációs és előkészítő programja. A projekt eredményessége számos területen megmutatkozott: a kilencedik évfolyamon 5% alá esett a lemorzsolódási érték, az iskolában megszűnt a tettlegességig fajuló agresszió, a diákok együttműködési képessége és hajlandósága, az intézményhez való kötődése láthatóan javult. A diákok jobb mentálhigiénés közérzetről, szorosabb baráti és javuló családi kapcsolatokról számoltak be. Jelentősen csökkent a szerhasználati problémák és az autoagresszió (pl. falcolás) jelenléte. A program alapján az iskola egyéni miniszteri engedélyt kapott orientációs évfolyam működtetésére. 2020-ban a program elnyerte a "Civil díj 2020 Legnagyobb hatású projekt" díjat, 2021-ben publikációnk az Új Pedagógiai Szemlében Majzik-díjat kapott . 2022-ben támogatást nyertünk az Emberi Erőforrások Minisztériuma "Helyben rendben" pályázatán az "A szeretet iránytűje" című könyvünk elkészítéséhez, melyet 2023 augusztusában 1600 példányban megjelentettünk. Munkatársaink a serdülőkkel való nyolc éves kutatás és munka során azt tapasztalták, hogy drámaian növekszik a súlyos belső feszültségekkel terhelt, kamaszkori krónikus szorongással és depresszióval érintett diákok jelenléte a közoktatásban. Tapasztalataink és a családok beszámolói szerint, a serdülők mentálhigiénés állapota nagymértékben romlik: sokakat érint az iskolai kirekesztés, bántalmazás, egyre növekvő mértékben van jelen a szerfogyasztás, a különböző függőségek, a testképzavar és az önsértés, a szuicid gondolatok és tettek. A könyvben leírt programunk, az Arany Iránytű Program elsősorban ezek kiváltó okait kezelte, ezért tartjuk nagyon fontosnak a minél szélesebb körű megismertetését. Társadalmi érdekünk és felelősségünk is, hogy az érintett fiatalok segítése mellett a velük végzett munkából levonjuk a következtetéseket kapcsolataink szélesebb körét illetően is: melyek az életünk azon területei, ahol több tiszteletnek, elfogadásnak, méltányosságnak, együttműködésnek és szeretetnek lenne helye? Mi mindent oldhatnánk meg a megfelelő önismeret, kommunikáció és empátiás készség birtokában?
Jogállás:
Közhasznú
adománygyűjtés
Carpe diem Rekreációs és Általános Képzési Alapítvány
Carpe diem AlapítványÉrzelmi elakadásokkal, szorongással, depresszióval küzdő középiskolás diákok mentálhigiénés rehabilitációs programjának megvalósítására, bővítésére, terjesztésére.
Az alábbi adatok jelennek meg: NAV 1%-os adatbázisából: név, cím, adószám, továbbá az Országos Bírósági Hivatal (OBH) civil szervezeti nyilvántartásából 2021-es adatok alapján: célkitűzés.
Regisztrált szervezetek esetén a szervezet célkitűzésének szövege a szervezet által bővíthető.