A 21. Századi Pedagógiáért Alapítvány
Segíts te is hidakat építeni oktatással!Az E-tanoda Program a digitalizáció segítségével elsősorban ormánsági területeken élő, hátrányos helyzetű diákokat karol fel egy mentorprogram keretein belül. A mentorok budapesti elit gimnáziumok tanulói, akik a mentorszerepet veszik fel, és online mentorálást végeznek hátrányos helyzetű diáktársaikon. A mentorokat az Alapítvány, a mentorált diákokat a települések tanodái vonják be, míg a programot egy programkoordinátor felügyeli és működteti. Az a mentorált diákok nem csak tanulmányi eredményeik terén fejlődnek, de digitális készségeik is, ezáltal magabiztosságuk, illetve motivációjuk is megnő. A folyamatból nem csak a tanulók profitálnak, hanem a mentorok is értékes tapasztalatokat szereznek. A Program "close mentoring" programnak tekinthető, ahol a kortárssegítés és a hátránykompenzáció az online térben kiemelkedő fontosságú. Más szóval, a Program az ismeretlenből ismeretet csinál, közelebb hozva olyan csoportokat, amelyek alapvetően nem találkoznának. A vidék-fővárosi és társadalmi osztályok közötti találkozás fontos mindkét csoport számára a jövőkép és értékrend kialakítása szempontjából. Mindemellett a digitális térben való tanulás és a támogatások által a digitális szakadék csökken, továbbá a program keretein belül mindenki számára elérhető az egységes oktatás.
Adószám:
18849068-1-41
Szervezet hivatalos neve:
A 21. Századi Pedagógiáért Alapítvány
Szervezet rövid neve:
E-tanoda Program
Szervezet adószáma:
18849068-1-41
Honlap:
http://www.etanoda.hu
Facebook oldal:
https://www.facebook.com/etanoda
A szervezet e-mail címe:
21pedagogia@gmail.com
Bankszámlaszám:
11705008-21083749-________
Közhasznú jogállás:
nem
A szervezet telefonszáma:
+36 204252059
A szervezet címe:
1022 Budapest Bogár utca 29/B. Fszt 1. a.
Tevékenységi kör:
Többszintû és egyéb gyermekoktatás, támogatás
Tevékenység leírása:
Az 21. Századi Pedagógiáért Alapítvány 2017 januárjától E-tanoda néven működik, és a különösen hátrányos helyzetű diákok számára nyújt mentorprogramot. A Program jelenleg körülbelül 50 csoportban működik, és a résztvevő diákokkal egy teljes tanéven keresztül személyes kapcsolatot épít ki. Itt a tanulás is hangsúlyos, azonban a gyerekek lelki és mentális egészsége kerül előtérbe. A mentorok igyekeznek személyre szabott órákat tartani a résztvevő diákoknak, hogy számukra még élvezetesebb, ezáltal sikeresebb legyen a tanulás. Az órák online felületeken zajlanak, ezzel leküzdve a távolságból adódó nehézségeket, az alapítvány eszközökkel is ellátja a diákokat, így a digitális szakadék is leküzdésre kerül.
A projekt két féléves időtartamban zajlik, amely az őszi félév kezdetén, az augusztus-szeptemberi időszakban a projekt elsődleges célja a budapesti iskolákban diákok toborzása, vagyis azoknak a fiataloknak a bevonása, akik szívesen válnak mentorokká és foglalkoznak a tanév további részében mentoráltjaikkal. Ezt követően szeptember közepétől a hónap végéig a mentorok felkészítése zajlik, biztosítva számukra a szükséges eszközöket és információkat a hatékony mentoráláshoz. Az őszi félév további részében, szeptembertől decemberig, a kortárs mentorálás egyetemisták (önkéntesek) által történik. Az év vége felé, a december-januári időszakban, az értékelés és a félévzárás kerül terítékre, a második félév ugyanebben az ütemben zajlik.
Az alábbi adatok jelennek meg: NAV 1%-os adatbázisából: név, cím, adószám, továbbá az Országos Bírósági Hivatal (OBH) civil szervezeti nyilvántartásából 2021-es adatok alapján: célkitűzés.
Regisztrált szervezetek esetén a szervezet célkitűzésének szövege a szervezet által bővíthető.